Vítejte na mých stránkách!!!

Jmenuji se Martina Kolková a jsem z Brna. V roce 2001 jsem úspěšně složila maturitu a stala se tak ze mě asistentka podnikatele. Protože jsem v tomto oboru nenašla uplatnění, začala jsem dalším rokem studovat  na SOU a SOŠ Charbulova, obor fotograf. Fotografování mě už pár let baví, a škola, i když je to učňák mě baví taky, i když to má i své mouchy.

 

Vypadám nějak takto:

obr064.jpg (48925 bytes)

Škola se skládá teoretické výuky a praxe. V teoretické výuce máme kromě všeobecných předmětů odborné předměty, ve kterých probíráme spoustu důležitých věcí. Teorie a praxe se střídají po týdnech. Na praxi dostáváme za domácí úkol vyfotit 6 snímků na určité téma.

Praxe je rozdělena do 3 důležitých částí: Retušárna, negativní komora a atelier, pozitivní komora.

V retušárně jsme 1 den v týdnu - můžeme zde retušovat negativy i fotky, máme zde i barevný minilab, na kterém se učíme pracovat.

Negativní komoru můžeme použít kdykoli v týdnu (samozřejmě se svolením mistrů odborného výcviku) a vyvolat si zde černobílé negativy

V pozitivní komoře jsme 2 dny v týdnu a zvětšujeme zde reportáže a kopírujeme negativy, které tvoříme v atelieru. Tato komora je rozdělena do 10 kójí s 10 zvětšováky, uprostřed místnosti je 6 kopírek.

V atelieru máme k dispozici počítač, digitální fotoaparát, ale hlavně starý ateliérový přístroj a Globicu (oba jsou na ploché filmy), také jsou zde ateliérová světla (softky, quadroflex, maul, vlasovka, sluníčko...).

V 1 . ročníku se učíme  jak fotit průmyslovou a reklamní fotografii. Od 2. ročníku fotíme portréty, dvojportréty a podkolení (černobíle, v 3. ročníku i barevně).

Pokud chcete můžete mi napsat.

Photos (c) Martina Kolková 1995-2004, Desing (c) Michal Jurčík 2002-2004, Martina Kolková 2004  All rights reserved.